Home / Akce, které již proběhly / Letní příměstské tábory 2019 – již proběhlo

Letní příměstské tábory 2019 – již proběhlo

Pro letošek jsme připravili 6 týdenních turnusů příměstského tábora pro děti od 5 do 15 let se zdravotním postižením, jejich sourozence a případně kamarády. Tábor je vhodný i pro děti bez postižení.

Vše je připraveno tak, aby byla dětem s postižením zajištěna potřebná péče, zajímavý program a možnost kontaktu s jejich vrstevníky. Pro děti bez postižení je připraven bohatý program se zajímavými aktivitami a dostatkem pohybu.

Program je citlivě sestaven tak, aby byl tábor příjemným a bezpečným prostředím pro všechny přihlášené děti. O děti s postižením budou pečovat kvalifikovaní vedoucí. Základna tábora bude v Komunitním centru Filipovka.

 


Poznámka pro děti s postižením

Z organizačních důvodů a v zájmu zajištění odpovídající péče o děti s postižením, je tábor vhodný pouze pro děti s lehčím typem postižení, které nepotřebují stálou individuální péči. V opačném případě je nutné, aby si rodiče k dítěti zajistili osobního asistenta. Možnost přijmout dítě do příměstského tábora bude posuzována sociálním pracovníkem na osobní schůzce, ke které budou rodiče (zákonní zástupci) dětí pozváni po přijetí přihlášky.


Kapacita jednoho týdenního turnusu je 15 dětí (10 dětí s postižením a 5 dětí bez postižení).


Příměstské tábory pořádáme v Našem Komunitním integračním a volnočasovém centru Filipovka

Další informace a přihlášku naleznete na stránkách centra http://www.centrumfilipovka.cz/letni-primestske-tabory-2019/

Nahoru